На фона на спекулациите за предложение на Илон Мъск за закупуване на OpenAI, изпълнителният директор на компанията, Сам Олтман, категорично заяви, че тя не се продава.
„OpenAI не се продава, но с удоволствие бихме купили Х, ако Мъск иска да говорим за това„, каза Олтман.
Предложението на Мъск възлиза на близо 100 млрд. долара и е част от усилията му да върне OpenAI към първоначалната ѝ нестопанска мисия. Той иска да поеме контрола и да я управлява чрез своята AI компания, XAI, като част от личната му битка с Олтман.
Двамата съосноваха OpenAI през 2015 г., но се разделиха през 2018-та. Конфликтът ескалира преди две години, когато бордът на OpenAI уволни Сам Олтман, но дни по-късно той се върна с ново ръководство.
По време на срещата в Париж, експертът отхвърли твърденията, относно безопасността на AI.
„Безопасността е в основата на всичко, което правим и не трябва да говорим само за регулации, а за нуждата AI да стане по-мощен, по-евтин и достъпен“, каза Олтман.
Той подчерта още, че не е нужно допълнително регулиране в Европа, а решението трябва да е в ръцете на местните власти.
Още по темата
БЮЛЕТИН Абонирайте се за бюлетина на Актуално за жената, за да получавате актуалните публикации.



