Старт на пленарната седмица в НС.
Депутатите започват работа с дългоочакваните процедури по избор на нови ръководства на редица регулатори. Те включват Здравната каса, Комисията за енергийно и водно регулиране, Комисията за защита на конкуренцията, Комисията по финансов надзор, Сметната палата и избор на подуправител на БНБ.
След напрежението в управляващата коалиция, породено от избора на Людмила Петкова за ръководител на Агенцията за финансова инспекция, се повдигна въпроса: до каква степен назначенията в регулаторите са съгласувани между партньорите в управлението.
От ПП-ДБ ще предложат удължаване на сроковете за попълването на регулаторите и контролните органи. Те отправиха и нови критики към управляващите.
„Ние ще бъдем против по този начин, в една седмица, за седем дни, ударно да се попълват регулаторите. Такова чудо не е било, та че ще предложим удължаване на сроковете и правила за прозрачност. И само ако тези предложения бъдат приети, ние ще продължи по процедурата по същество, за да се приемат правила“, каза Лена Бориславова от ПП-ДБ.
А в петък се очаква да бъде представен и държавния бюджет.
Още по темата
БЮЛЕТИН Абонирайте се за бюлетина на Актуално за жената, за да получавате актуалните публикации.



