Президентът нс Съединените щати, Доналд Тръмп, подписа указ, който задължава американските държавни агенции да работят в тясно сътрудничество с Илон Мъск при мащабните съкращения на персонал.
Мъск се срещна с Тръмп в Овалния кабинет на Белия дом и присъства на подписването на новия указ, заедно с 4 годишния си син. Това е поредната крачка към реализацията на приоритетите на американския президент. Съгласно новата политика държавните агенции трябва да наемат не повече от един служител на веки четирима напуснали.
Междувременно Белият дом уволни главния инспектор на USAID (Американска агенция за международно развитие), Пол Мартин.
„Хората гласуваха за мащабна правителствена реформа и ще получат именно това“, каза Мъск.
Още по темата
Израелската армия се изтегля от Ивицата Газа. Това съобщиха хора...
Как да спазвате Коледните пости: Храни, традиции и духовни ползи....
Клетвата на Доналд Тръмп като президент на САЩ
На 20 януари...
БЮЛЕТИН Абонирайте се за бюлетина на Актуално за жената, за да получавате актуалните публикации.



